Pagaliau laukimas baigėsi – atkeliavo naujoji 13-oji Intel procesorių karta ir jie yra su įspūdingais atnaujinimais, palyginti su ankstesne 12 karta. Naujausiuose „Intel“ procesoriuose gausu naujų funkcijų, įskaitant didesnį našumą, didesnį energijos vartojimo efektyvumą ir patobulintas saugos funkcijas.

Vienas reikšmingiausių 13 kartos Intel procesorių patobulinimų yra perėjimas prie naujo gamybos proceso. Naujoji 10 nm „SuperFin“ technologija užtikrina didesnį energijos vartojimo efektyvumą ir geresnį darbinį dažnį, todėl pagerėja našumas. 13-oji karta taip pat turi naują mikroarchitektūrą, vadinamą Raptor Lake, kuri yra optimizuota tiek didelio našumo, tiek energijos vartojimo efektyvumui užtikrinti.

Viena iš išskirtinių 13-osios kartos „Intel“ procesorių savybių yra naujos hibridinės architektūros įdiegimas. Ši nauja architektūra sujungia didelio našumo branduolius su energiją taupančiomis šerdimis, kad būtų atrandamas abiejų dalių aukso vidurys. Didelio našumo branduoliai yra skirti dideliems darbo krūviams, pvz., žaidimams ir vaizdo įrašų redagavimui, o energiją taupantys branduoliai yra optimizuoti mažiau sudėtingoms užduotims, tokioms kaip interneto naršymas ir darbas biure. Ši hibridinė architektūra leidžia žymiai padidinti našumą, išlaikant puikų energijos vartojimo efektyvumą.

Kitas reikšmingas 13 kartos „Intel“ procesorių patobulinimas yra DDR5 atminties palaikymo įdiegimas. DDR5 yra naujausia ir greičiausia atminties technologija, siūlanti didesnį greitį ir didesnį energijos vartojimo efektyvumą nei DDR4. Ši nauja atminties technologija suteikia dar greitesnę prieigą prie duomenų ir kur kas didesnį perdavimo greitį, o tai pagerina našumą.

13 kartos „Intel“ procesoriai taip pat aprūpinti patobulintomis saugos funkcijomis. Šiuose naujuose procesoriuose yra integruota aparatinės įrangos lygio apsauga nuo naujausių saugumo grėsmių, tokių kaip išorinės atakos, kurios gali pažeisti neskelbtinus duomenis. Procesoriai taip pat aprūpinti Intel Control Flow Enforcement Technology (CET), kuri suteikia papildomą apsaugos nuo kenkėjiškų programų atakų sluoksnį.

Apskritai, 13-oji „Intel“ procesorių karta siūlo reikšmingą patobulinimą, palyginti su ankstesne 12-ąja karta. Naujieji procesoriai pasižymi nauju gamybos procesu, hibridine architektūra, DDR5 atminties palaikymu ir patobulintomis saugos funkcijomis. Dėl šių patobulinimų padidėja našumas, geresnis darbinis dažnis, geresnis energijos vartojimo efektyvumas ir didesnis saugumas. Jei ieškote naujo kompiuterio arba norite atnaujinti esamą sistemą, 13 kartos „Intel“ procesoriai yra puikus pasirinkimas.