Kiekvieno susitikimo su klientu metu girdime klausimą apie rizikas susijusias su naudotos programinės įrangos įsigijimu ir naudojimu savo IT infrastruktūroje.
Šiuo straipsniu dar kartą norime pabrėžti, kad mes užtikriname, jog jokių bėdų dėl programinės įrangos autentiškumo, legalumo ar kitų veiksnių dėl to, kad programinė įranga yra iš antrinės rinkos, nekyla. Svarbu aiškiai suvokti taisykles ir licencijavimo principus, kurie yra kritinė dalis mūsų versle.
Apžvelkime Microsoft programinės įrangos licencijų patekimo pas mus kelią, licencijų perdavimo taisykles, licencijų tipus ir jų aktyvacijos būdus.
Licencijų patekimas pas mus:
Atsiradus tiekėjui, kuris nori susigrąžinti dalį pinigų išleistų programinei įrangai, mes atliekame ES direktyvoje aiškiai aprašytą licencijos perdavimo procesą, kuris nepalieka vietos interpretacijai šiais klausimais: programinės įrangos licencijos autentiškumo, legalumo ir teisėto savininko nustatymo.
1. Programinės įrangos turėtojo (savininko) prašome įsigijimo dokumento.
2. Jei tai Volume tipo licencija, kartu su tiekėju prisijungiame prie VLSC portalo ir, ten peržiūrėję pateiktus licencijos raktus, parsisiunčiame media kit.
3. Iš tiekėjo gauname sąskaitą faktūrą išrašytą mums, kuri patvirtina, jog programinės įrangos savininkas nuo šiol yra UAB IT paslaugų centras.
4. Su tiekėju pasirašome sutartį ir gauname raštą, jog jis įsipareigoja ateityje nebenaudoti perduotos programinės įrangos, ją pašalino iš savo kompiuterių ar kitos IT infrastruktūros, neturi pasilikęs kopijų, licencijos rakto neatskleis kitiems asmenims ir nuosavybės teisę perduoda naujam savininkui.
Atlikus šį procesą, atsiradus naujam pirkėjui, mes pirkimo/pardavimo procesą pakartojame ir nuosaybės teisę perduodame naujam savininkui – mūsų klientui. Licencijos raktą perduodame prieš mokėjimą ir palaukiame kol jis bus aktyvuotas, taip užtikrindami licencijos validumą. ESTT savo sprendime yra nurodęs, kad teisės į licenciją perdavimo procesas yra baigiamas tik tada, kai yra pilnai atsiskaitoma už prekę.
Licencijų aktyvacija
Apžvelkime populiariausių licencijų aktyvacijos principus:
1. Microsoft Office Standard arba Pro Plus
Šio produkto Volume licencijos aktyvacijos principas yra ganėtinai paprastas – pirkdami iš mūsų el. paštu gaunate sąskaitą faktūrą ir licencijos perdavimo dokumentą, kuriame yra nurodytas MAK ir/arba KMS licencijos raktas. Šalia dokumentų pateikiame ir programinės įrangos instaliacinį failą, kuris yra parsiųstas iš VLSC portalo. Įdiegus programinę įrangą įvedamas MAK/KMS kodas, kuris aktyvuoja Microsoft Office paketą.
2. Microsoft Office Home & Business
Office Home & Business aktyvacijos principas panašus į Standard bei Pro Plus, tačiau vietoje MAK ir/ar KMS kodo kiekvienai atskirai licencijai gaunate unikalų aktyvacijos raktą bei unikalią instaliacinę mediją.
3. Microsoft RDS CAL
Remote Desktop Services vartotojo licencija aktyvuojama serveryje. Pirmiausia prašome pateikti serverio, kuriame aktyvuosite RDS CAL, ID (7×5 skaičių ir raidžių kombinacija). Tuomet, gavus iš mūsų unikalų aktyvacijos raktą, jis panaudojamas aktyvuojant RDS licenciją Telephone metodu.
4. Windows Server user CAL
Ši licencija Microsoft pateikiama „pasitikėjimo principu”. Tai yra teisė į galimybę vartotojui naudotis serveriu. Licencijos rakto šiai aktyvacijai nereikia. Microsoft audito metu Jums užtenka parodyti mūsų išrašytą sąskaitą faktūrą ir licencijos perdavimo dokumentą.
Visi licencijų raktai yra vedami į mūsų licencijų valdymo sistemą, taip iki minimumo sumažinant klaidos galimybę. Dirbame tik su verslo sektoriumi (B2B). Visi mūsų klientai iki šiol sėkmingai naudoja programinę įrangą, pirktą antrinėje rinkoje.